W czwartek, w ramach Tygodnia z Internetem, w filii w Golinie odbyły się dwa spotkania dla klasy III i uczniów spędzających czas na świetlicy. »

W ramach Tygodnia z Internetem 2019 JOK Jarocin z Filią nr 5 przygotował zajęcia dla seniorów pod hasłem "Bezpieczny e-konsument". »

W ramach współpracy biblioteki ze szkołą uczniowie klasy I Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni w Wilkowyi mieli lekcję kodowania. »

Takie oto urocze, kapeluszowe igielniki szyli uczniowie podczas przerw, na warsztatach wiosennych w filii nr 3. Wystarczył tylko kawałek materiału, płyta CD, wstążki, cekiny, piórka i poduszeczka do igieł gotowa. »

We wtorek Filię nr 2 odwiedziły sześciolatki z Niepublicznego Przedszkola Poziomka. Dzieci bardzo trafnie uzupełniły wiosenny tekst, potwierdzając tym samym, że doskonale rozpoznają pierwsze oznaki wiosny. »

W środę w ramach Tygodnia z Internetem odbyło się spotkanie dla klasy VIII b pt. "Podłącz się do biblioteki on-line". Uczniowie zapoznali się z katalogiem biblioteki i z mechanizmami wyszukiwania. Odkryli wszystkie możliwości konta czytelnika on-line. »

Przedostatnie zajęcia kulinarne dla seniorów były efektem współpracy JOK Jarocin i Filii nr 5. Świętowaliśmy wspólnie Międzynarodowy Dzień Szpinaku. Na talerzach było więc zielono. Uczestnicy grupy kulinarnej obejrzeli prezentację na temat szpinaku. »

Przeciętny obywatel PRLu nie miał zielonego pojęcia, że instrukcja obsługi jego pralki FRANI przeszła przez ręce cenzora. »

W tygodniu z Internetem dwie klasy drugie ze szkoły podstawowej w Cielczy odwiedziły bibliotekę, aby nauczyć się podstaw programowania. Uczniowie poznali darmowe aplikacje na tablety, które podczas prostej gry logicznej pozwalają zaplanować sposób przemieszczania się po planszy małego ludzika. »

W ramach Tygodnia z Internetem uczniowie klasy III a zostali zaproszeni do witaszyckiej biblioteki.
Na początek dzieci wysłuchały informacji o Internecie, co to jest selfie oraz jak poprawnie wykonać takie zdjęcie.
»