Na zajęcia do biblioteki w parku zaprosiliśmy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jarocina. Tym razem nasi goście ozdabiali torby i plecaki, wykorzystując skrawki materiałów, z których powstały kolorowe koty jako naszywki ozdobne. »

Kolejne zajęcia w bibliotece parku, na które zaprosiliśmy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Jarocina, odbyły się w klimacie przedświątecznym. Nasi goście wzięli udział w malowaniu koszulek, zdobiąc je symbolami świątecznymi i wiosennymi. Nie zabrakło dobrego humoru i na zakończenie wspólnego zdjęcia. »

Zaplątanie z poplątaniem czyli sznurkowe szaleństwo odbyło się w zeszłą sobotę w naszej czytelni. Uczestniczki spotkania zaplatali markamowe koszyki. Kto chciał mógł dodać uszka i w ten sposób powstawały zajączkowe koszyki - idealna dekoracja wisząca na zbliżające się święta! »

Trwają ferie zimowe i z tej okazji w filii nr 3 odbyły się dla dzieci warsztaty pod hasłem "Z miłości do kotów". Przez dwa dni nasze działania były skupione wokół kotów. »

W klimacie Świąt Bożego Narodzenia spotkałyśmy się z podopiecznymi z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy. »

Ptasich hecy w bibliotece ciąg dalszy. Tym razem wystawę o ptakach i film państwa Stefaniaków obejrzały dzieci z Niepublicznego Przedszkola Geometryczny Świat w Jarocinie oraz uczniowie kl. II Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jarocinie. »

Kamienica Kultury oblężona! Dziś gościliśmy dzieci z klas 0-III z Komorza Przybysławskiego i uczniów klas II i III z Akademii Dobrej Edukacji z Jarocina. »

Warsztaty kuchni żydowskiej za nami. Autorka książki "Żydzi od kuchni. Opowieści wokół rodzinnego stołu" Hanna Merlak wraz z mamą podzieliły się dziś swoimi przepisami i anegdotami. »

W ubiegłym tygodniu ekipa z naszej biblioteki brała udział w 3-dniowym intensywnym szkoleniu pilotażowego projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni.” »