W 81. rocznicę powstania w getcie warszawskim bibliotekę w Golinie odwiedziła klasa III a. Uczniowie wysłuchali krótkiej pogadanki o powstaniu w getcie oraz opowiadania Ewy Nowak
"Kto uratował jedno życie...Historia o Irenie Sendlerowej". Na koniec każdy wykonał żonkila - symbol pamięci o tym wydarzeniu.
»

Klub e-Seniora eksperymentuje. Tak według sztucznej inteligencji Copilot w przeglądarce Edge wyglądał założyciel Jarocina - słynny Jarota »

Akcja "Żonkile" w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Roszkowie i w Niepublicznym Zespole Szkół w Łuszczanowie. Dziękujemy za zaproszenie i możliwość rozmowy na tak ważny temat jak 81. rocznica powstania w getcie warszawskim. Klasy IV-VII obejrzały filmy edukacyjne przygotowane przez Muzeum POLIN w Warszawie i wykonały papierowego żonkila, będącego symbolem akcji. »

W bibliotece w Wilkowyi uczniowie klasy I z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Zaradni Odważni Oryginalni zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników. Ta ważna uroczystość miała zachęcić pierwszoklasistów do wypożyczania książek, nieustannego rozwijania umiejętności czytania oraz poznawania niezwykłego świata ukrytego w bibliotecznych zbiorach. »