Teresa Lipowska gościła w Kamienicy Kultury w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, nad którą honorowy patronat sprawuje Para Prezydencka. »

Po raz pierwszy nasze miasto stało się areną spotkań i warsztatów "Festiwalu po Drodze". Gospodynią jarocińskiej edycji była Sylwia Chutnik. »

W ostatni wtorek sierpnia odbyło się spotkanie z Jadwiga Podeszwą. Regionalistka i popularyzatorka jarocińskiej gwary przygotowała dla witaszyckiej publiczności quiz gwarowy i wiele anegdot oraz opowieści o gwarze i w gwarze. »

Tajemnice pszczół w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Jaraczewie poprowadził Marek Rybczyński z "Tradycyjnej Pasieki Nadwarciańskiej". »

Grupa z półkolonii ze Szkoły Społecznej w Jarocinie uczestniczyła w zajęciach wakacyjnych związanych z podróżami po Polsce. Przygotowano dla nich na macie krzyżówkę związaną z naszym krajem, regionami, symbolami, kulturą i kuchnią. Dzieci zaproszono do gry „Dzieci kontra Rodzice - polskie zwyczaje”. »

Biblioteka Główna brała udział w Pikniku dla seniorów, który odbył się przed pałacem Radolińskich. Panie bibliotekarki przygotowały warsztaty robienia jeżyków i myszek z książek, metodą „bookfoldingu”. »

Za nami warsztaty z "Ciocią Jadzią w PRL" i Elizą Piotrowską, w których udział brali uczniowie z kl. 4a, ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie. »

Spotkaniem na temat Wisławy Szymborskiej, okraszonym tysiącem anegdot, zakończyliśmy tegoroczny Tydzień Bibliotek w Jarocinie. »

Środowe spotkanie seniorów w klubie społecznym „Nasz Fyrtel” było poświęcone gwarze. Gościem specjalnym była pani Jadwiga Podeszwa autorka dwóch słowników gwary ziemi jarocińskiej, ale również sześciu innych książek. »