Otwarcie jarocińskiej STEM Kindloteki

Otwarcie jarocińskiej STEM KindlotekiW Mikołajki odbyło się uroczyste otwarcie STEM Kindloteki w Oddziale dla Dzieci w Jarocinie.

Podczas lekcji pokazowej, w której wykorzystano wszystkie narzędzia i aplikacje, które są na wyposażeniu Kindloteki, wzięli udział uczniowie z jarocińskiej Akademii Dobrej Edukacji. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie pan wiceburmistrz Bartosz Walczak, uczennica Sara i pani dyrektor biblioteki Agnieszka Borkiewicz.
A potem byłą już tylko zabawa. Na początek kodowanie z matą edukacyjną i programowanie drogi dla Mikołaja do prezentów. Potem tablety i sprawdzanie w praktyce aplikacji Scratch oraz zabaw świątecznych, np. ubieranie bożonarodzeniowych elfów. Na koniec zabawa w granie kolęd z Mikey mikey i robocikiem Daschem.
Dzieci otrzymały od firmy Amazon upominki, od biblioteki słodycze. Możemy ogłosić, że jarocińska STEM Kindloteka pozytywnie przeszła dziecięce testy i od dziś możemy bawić się wspólnie.
W naszej kindlotece dorośli też znajdą coś dla siebie - dysponujemy 7 czytnikami ebooków - kindle można wypożyczać do domu!
Serdecznie dziękujemy za wsparcie Krzysztofowi Jawroskiemu z Centrum Cyfrowego DIALOG.

Jarocińska Kindloteka ma swoją siedzibę w Oddziale dla Dzieci w Bibliotece Głównej w Pałacu Radolińskich. Na jej potrzeby zostało wyremontowane pomieszczenie, w którym znajdują się stoliki i pufy oraz półki w kształcie chmurek. Do dyspozycji czytelników jest mata edukacyjna do kodowania, 7 czytników książek elektronicznych z dostępem do zbiorów Legimi, 7 tabletów z aplikacjami do rysowania, tworzenia filmów, edukacyjnymi grami i zabawami; 1 robot do nauki kodowania, akcesoria i narzędzia do nauki kodowania i programowania takie jak Makey-Makey oraz książki. Koszt wyposażenia ponad 22 tysięcy złotych. Kindloteka zaprasza wszystkich od 6 grudnia i śle szczególne podziękowanie do byłej pracownicy naszej biblioteki, pani Renaty Paprzyckiej, dzięki której m.in. udało się pozyskać tę nową ofertę!