biblioteka.jarocin.pl


Aktualności z roku 2006
(styczeń - czerwiec)

2006-05-19 | Zaproszenie

Biblioteka Publiczna - Filia dla Dzieci zaprasza na prelekcję pt.: "H.Ch.Andersen - człowiek i pisarz" w dniu 24 maja 2006 roku. Prelekcję wygłosi Pani Bogusława Sochańska - dyrektor Duńskiego Instytutu Kultury w Polsce. Wszystkich chętnych, zwłaszcza dzieci i młodzież serdecznie zapraszamy do siedziby Filii dla Dzieci mieszczącej się w Jarocińskim Ośrodku Kultury.


* * *


2006-03-31 | Zaproszenie

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin Filia w Golinie zaprasza na spotkanie z panem Janem Jajorem poświęcone Powstaniu Wielkopolskiemu i powstańcom z naszego terenu. Spotkanie odbędzie się w czwartek 6 kwietnia o godz. 12:30 w Bibliotece w Golinie.


* * *


2006-03-01 | Ikonka

Biblioteka zaprasza do korzystania z czytelni internetowej IKONK@, która oferuje bezpłatny dostęp do internetu (w celach edukacyjnych i informacyjnych), daje możliwość wydruku lub przekopiowania wyników własnych poszukiwań oraz umożliwia pracę z edytorem tekstowym.

Czytelnie internetowe znajdują się w Filiach Nr 1 (Pod Ratuszem) oraz Nr 3 (ul. Curie-Skłodowskiej).


* * *


2006-02-28 | Zmiana siedziby filii w Wilkowyi

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Jarocinie informuje o zmianie lokalizacji filii bibliotecznej w Wilkowyi. Filia została przeniesiona do budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Powstańców Wielkopolskich 41. Serdecznie zapraszamy czytelników w godzinach od 11.00 - 17.00


* * *


2006-02-06 | Turniej Czteromagiczny - wspomnienia

W piątek 3 lutego 2006 roku nasza biblioteka w specjalny sposób uczciła ukazanie się na polskim rynku wydawniczym kolejnego tomu przygód Harrego Pottera pt. "Harry Potter i Książę Półkrwi". Koleżanki z Filii nr 1 "Pod Ratuszem" przygotowały dla "potteromaniaków" moc atrakcji związanych z promocją najnowszej książki. Na "Turniej Czteromagiczny" przybyło około 150 czarodziejów!


Czego tam nie było! W barze "Pod Trzema Miotłami" można było się uraczyć smoczymi językami, karaluchami, sosem ślimakowym, wywarem z solonych much i wieloma jeszcze innymi przysmakami. Rodzaj przekąski zależał od odpowiedzi - dobrej lub złej udzielonej w konkursie WIEDZORULETKOMAGII. Czarodzieje mogli popisać się również w magicznych konkurencjach np. w "SMOCZYCH JĘZYKACH", "WYŚCIGACH NIUCHACZY", "KUBKOGRZE". Na czym polegały? Przybądźcie na premierę kolejnej części książki o Harrym Poterze (oby jak najszybciej autorka ją napisała) do biblioteki pod ratuszem a przekonacie się sami. Miotła obowiązkowa!!! Mamy już zagorzałych fanów tej imprezy.


Nad wszystkim czuwały niezgorsze zupełnie Czarownicobibliotekarki. Byli i śmiałkowie, którzy chcieli się z umówić na randkę z czarownicą! Najdzielniejsi i najmądrzejsi czarodzieje zdobyli nagrody książkowe. W tym miejscu biblioteka serdecznie dziękuje wszystkim czarnoksiężnikom sponsorom, którzy (zapewne pod wpływem uroku rzuconego przez czarownicobibliotekarki) ufundowali: książki, gadżety, słodycze, materiały na dekorację czy też zaproszenia na desery i frytki.


Dziękujemy za pomoc: "Gazecie Jarocińskiej", "Księgarni na Rogu", Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miejskiemu, pizzerii "Primavera', Radzie Powiatowej SLD, barowi "Diablik", City Cafe, Media Rodzinie, Lidii Czechak, sklepowi "Toffik", sklepowi "Żabka", supermarketowi "Piotr i Paweł", firmie JAR-PAK i Leszkowi Leśniewskiemu.


* * *


2006-01-25 | Konkurs "KOCHANA BABCIU, KOCHANY DZIADKU" rozstrzygnięty!

Z okazji święta Babć i Dziadków w grudniu 2005 ogłosiliśmy konkurs pt.: KOCHANA BABCIU, KOCHANY DZIADKU, skierowany do uczniów szkół podstawowych, których zadaniem było wykonanie laurki dla Babci i Dziadka oraz do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy musieli ułożyć życzenia dla swoich dziadków.

Skala konkursu zaskoczyła nas wszystkich. W sumie wpłynęło 160 prac konkursowych: 145 przepięknych laurek oraz 14 życzeń od gimnazjalistów i 1 praca autorstwa uczennicy liceum. Jury miało nad czym radzić!!! Pomysłodawczyni konkursu Ewelina Kubasik zaangażowała do obrad jury zarówno Dyrektora Biblioteki - Wiesława Siecińskiego, bibliotekarzy Agnieszkę Borkiewicz, jak i plastyka z Jarocińskiego Ośrodka Kultury - Dorotę Ludwiczak oraz redaktorów lokalnych gazet - Lidię Sokowicz ("Gazeta Jarocińska"), Karolinę Maćkowiak i Włodzimierza Włocha ("Życie Jarocina"). Jako główne kryterium przyjęto pomysł i samodzielność wykonania pracy. Po burzliwych obradach udało się w końcu wyłonić zwycięzców.


 
Julianna Gołąbek
I miejsce
Katarzyna Regus
II miejsce
Dominika Urbaniak
I miejsce


W kategorii szkoły podstawowe (laurka) nagrodzono następujące osoby:
I miejsce - JULIANNA GOŁĄBEK I DOMINIKA URBANIAK
II miejsce - KATARZYNA REGUS
III miejsce -ALICJA ERMANOWICZ I AMANDA STYSIAK

W kategorii gimnazja (życzenia) nagrodzono:
I miejsce - WERONIKA KOBYLARCZYK
II miejsce - JAGODA BISKUP
III miejsce - PAULA PAKULSKA

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych (życzenia) - ROKSANA KUBIAK


 
Alicja Ermanowicz
III miejsce
Igor Skowron
Justyna Pera
Łukasz Wyduba


Zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami, puzzlami oraz dyplomami. 20 stycznia 2006 roku zaprosiliśmy nagrodzone osoby wraz z adresatami życzeń na "Herbatkę dla Babci i Dziadka" do naszej biblioteki, w czasie której odbyło się uroczyste wręczenie nagród i gratulacje z rąk Dyrektora Biblioteki. Nagrody ufundowała Biblioteka oraz Pan Paweł Jachowski - dyrektor Banku PKO BP O/w Jarocinie. Natomiast pani Aleksandra Gołąbek zadbała o słodki poczęstunek w postaci ciastek. Naszym sponsorom serdecznie dziękujemy!

A zwycięzcom gratulujemy! Dziękujemy również wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie za pracę i serce jakie włożyli w wykonanie laurek i ułożenie życzeń.