biblioteka.jarocin.pl


Aktualności z roku 2005
(lipiec - grudzień)

2005-12-28 | "Zimowy teatrzyk"

W grudniu Biblioteka Główna w parku gościła w swoich progach dzieci z jarocińskich przedszkoli na przedstawieniu kukiełkowym. Inscenizację o tematyce zimowej i świątecznej obejrzały dzieci z Przedszkola nr 5 i nr 6.


"Zimowy teatrzyk" opowiadał o trudach zimy widzianych oczami zwierząt, pokazując jednocześnie jak zwierzęta sobie z nimi radzą i jak możemy im pomóc. Nie zabrakło wesołych piosenek i wspólnego śpiewania przedszkolnych zimowych szlagierów. Zimowa dekoracja, na którą składały się choinki, karmniki z ptaszkami, papierowe śnieżynki "spadające" prawie z nieba, wprawiły dzieci w świąteczny nastrój.

Na zakończenie nasi milusińscy zostali poczęstowani słodyczami ufundowanymi przez sponsorów. Na pamiątkę zrobiliśmy wspólne zdjęcie dzieci, kukiełek i pań bibliotekarek, które kukiełkom użyczyły swoich głosów.


* * *


2005-12-15 | Spotkanie z Barbarą Mossor-Wilińską

W środę 14 grudnia 2005 roku w czytelni Biblioteki Głównej w parku odbyło się spotkanie z Barbarą Mossor-Wilińską pt. "Adwent i Boże Narodzenie - nieznane pieśni, zapomniane zwyczaje".


Poznańska artystka śpiewała odnalezione utwory przy akompaniamencie średniowiecznych instrumentów. Bibliotekarze, przyjaciele biblioteki, miłośnicy ksiąg i czytelnicy przy kawie i piernikach mieli okazję nauczyć się starych pieśni bożonarodzeniowych tzw. apokryficznych.


* * *


2005-10-26 | Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Jarocinie zaprasza na spotkanie autorskie z panią BARBARĄ GAWRYLUK - dziennikarką i pisarką dla dzieci.

W dniu 3 listopada 2005 r. (czwartek) spotkania odbędą się w następujących bibliotekach:
- w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Żerkowie - o godz. 9.00
- w Bibliotece Publicznej w Kotlinie - o godz. 11.00
- w Bibliotece Publicznej w Jaraczewie - o godz. 13.30
- w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Jarocin w Filii w Mieszkowie - o godz. 15.00

W dniu 4 listopada 2005 r. (piątek) zapraszamy na spotkania do:
- Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin Filii w Witaszycach - o godz. 8.30
- Filii dla Dzieci (JOK) - o godz. 10.30

Barbara Gawryluk, mieszka i pracuje w Krakowie. Jest absolwentką filologii szwedzkiej Uniwersytetu Jagielońskiego. Od lat pracuje jako tłumaczka i dziennikarka radiowa. W Radiu Kraków m. in. przygotowuje i czyta codzienne wiadomości. Jest także autorką cyklicznej audycji pt "Książka na szóstkę" poświęconej literaturze dla dzieci i młodzieży.

Barbara Gawryluk jest autorką książek 'Kaktus dobry pies' i 'Przedszkolaki z ulicy Morelowej'.


* * *


2005-10-03 | Amnestia dla czytelników

Szanowni Czytelnicy! Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Jarocinie ogłasza Wielką amnestię dla Czytelników, którzy wypożyczyli książki przed lipcem 2005r. i dotychczas ich nie zwrócili. Uwaga! Od czytelników, którzy w październiku przyniosą zaległe książki nie będą pobierane kary pieniężne. Jest to jedyna okazja do uregulowania powinności wobez Biblioteki bez konsekwencji finansowych.

Jednocześnie prosimy wszystkich czytelników o zwrot wypożyczanych książek w regulaminowym terminie.


* * *


2005-10-03 | "Pociąg do nowości"

Z inicjatywy młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie, reprezentowanej przez Dorotę Tabakę, Anetę Jankowską, Agnieszkę Mondrą i Edytę Nagłą oraz przy współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża - oddział w Jarocinie, zorganizowano akcję "Pociąg do nowości". Od kwietnia do lipca w bibliotekach wystawione były puszki, do których czytelnicy mogli wrzucać dobrowolne wpłaty. Za zebrane w ten sposób pieniądze zakupiono dla biblioteki nowe książki.

Serdecznie dziękujemy inicjatorkom tej akcji oraz wszystkim czytelnikom, którzy wzięli w niej udział!