Osobista wizyta w bibliotece

Aby zapisać się do Biblioteki należy:

• okazać aktualny dowód tożsamości  (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy)

• zapoznać się z Regulaminem określającym zasady i warunki korzystania z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin

• wypełnić kartę zapisu i własnoręcznym czytelnym podpisem zobowiązać się do jego przestrzegania

• podpisać odbiór Karty Czytelnika (wydanie pierwszej karty jest bezpłatne, każdy kolejny duplikat kosztuje 5 zł)

• osoby niepełnoletnie zapisywane są na podstawie tymczasowego dowodu osobistego lub legitymacji szkolnej, konieczne jest również pisemne poręczenie rodzica lub opiekuna prawnego i jego dowód tożsamości (do wglądu)

• złożenie czytelnego podpisu na karcie zapisu jest równoznaczne z zapisaniem się do biblioteki jak i potwierdzeniem znajomości i respektowania regulaminu.

Czytelnik ma obowiązek  każdorazowo poinformować bibliotekarza o zmianie danych osobowych takich jak: imię i nazwisko, adres zamieszkania, adres poczty elektronicznej, numer telefonu.

Ze zbiorów Biblioteki i stanowisk komputerowych można korzystać zaraz po dokonaniu formalności zapisu. Korzystanie z Biblioteki jest bezpłatne.

Czytelnicy posiadający elektroniczną Kartę Czytelnika mogą korzystać na jej podstawie z usług bibliotecznych w filiach Biblioteki,  w których wdrożono komputerowy system obsługi czytelników.

Dane osobowe czytelnika podlegają ochronie zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 ze zm.) i wykorzystywane są wyłącznie do celów statystycznych Biblioteki i odzyskania wypożyczonych czytelnikowi materiałów bibliotecznych.