Andrzej Pilipiuk - spotkanie autorskie

Pałac w Witaszycach, Jarocin (63-230), Al. Wolności

Andrzej Pilipiuk - spotkanie autorskieZapraszamy na finał projektu REGAŁ NA NUDĘ czyli spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem - 5 grudnia 2017 r., godz. 18.00 w Pałacu w Witaszycach. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa gier planszowych Jarocińskiego Klubu Wielbicieli Fantastyki, a po spotkaniu zagramy w LARPa,którego tłem będzie zimna wojna. Grę poprowadzi Gabriela Kruszyna.
Bezpłątnewejściówki do odbioru w Bibliotece Pod Ratuszem, JOK Jarocin i Bibliotece w Witaszycach.

Andrzej Pilipiuk - człowiek z przeszłości. Niestrudzony tropiciel ciekawostek z lamusa. Kolekcjoner nagród literackich, który z pisania z pasją uczynił swój sposób na życie. Miarą jego sukcesu jest 30 napisanych powieści wydanych w ciągu dekady, milion sprzedanych książek i miejsce na podium ścisłej czołówki najpoczytniejszych pisarzy w Polsce.

Homo literatus, który do pisania podchodzi z żelazną regułą – pracuje planowo, codziennie, a kiedy poczuje zmęczenie fabułą, zabiera się za inny tytuł. Uprzedzając krytykę sam siebie nazwał Wielkim Grafomanem. Z wykształcenia archeolog, z zamiłowania łowca meteorów. Beznadziejnie zauroczony zapomnianymi odkrywcami i wynalazkami XIX wieku. Społecznik. Własnym sumptem i ogromnym zaangażowaniem wydał unikatowy album o Wojsławicach, mieście w którym narodził się Jakub Wędrowycz.

Twórca panteonu niezwykłych bohaterów literackich oraz Jakuba Wędrowycza – zawistnego, mściwego kmiota, bimbrownika i egzorcysty. Jedynego w polskiej literaturze, rdzennie polskiego superbohatera, który przez lata rozśmieszania do łez, dorobił się własnego festiwalu.

Czterokrotny laureat prestiżowej nagrody Nautilusa. Dziesięciokrotnie nominowany, raz nagrodzony Nagrodą im. Janusza A. Zajdla. As EMPiK-u 2006 – jeden z trzech najchętniej kupowanych autorów.

Pija herbatę. Ani wstrząśniętą, ani tym bardziej mieszaną. Parzoną w samowarze.

Źródło: http://fabrykaslow.com.pl/autorzy/andrzej-pilipiuk/

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Jarocin.

Powrót na górę