Zlot czarownic z Legendoczytaczami

Zlot czarownic z LegendoczytaczamiTegoroczny zlot wiązał się tematycznie z naszą lokalną legendą o cieleckich ciotach. Najmłodsi kandydaci na czarownice i czarowników po raz pierwszy usłyszeli legendę o górce, na której odbywały się sabaty czarownic, tajemniczym rycerzu i czterech dębach.

Tworzenie nazwy drużyny odbyło się w bardzo współczesny sposób - dzieci  stworzyły własny kod QR, który nakleiły na grupową miotłę. Później czekała ich seria prób i konkurencji  - slalom z okiem czarownicy na łyżce, bieg przez zaczarowaną drabinę, dziwne skoki czarownicy wokół kolorowych stożków. Prawdziwym wyzwaniem było wyłowienie magicznych kuleczek zatopionych w ogromnej dyni, oraz test pamięciowy.
Przyjemnością i odpoczynkiem było dla uczestników ozdabianie własnej różdżki, tworzenie czarodziejskich eliksirów oraz najdłużej wyczekiwane ognisko. Zlot zakończyły zabawy w bibliotece.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Jarocin.