Z wizytą w Krainie Lodu

Z wizytą w Krainie LoduUroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika w filii bibliotecznej w Cielczy odbyło się w bajkowej Krainie Lodu.

Na tę specjalną uroczystość bibliotekarki zaprosiły wyjątkowych gości. Księżniczka Elsa zaśpiewała dzieciom piosenkę o tym jaką moc ma książka – jak prowadzi nas do  świata wyobraźni i daje radość z uczestniczenia w wielu przygodach i podróżach. Wesoły bałwanek Olaf zaprosił do obejrzenia krótkiej scenki, w której KSIĄŻKA z biblioteki i dziewczynka Kasia pokazały czego nie można robić podczas czytania. Później uczniowie sami wymieniali zasady zachowania w bibliotece. Następnie złożyli uroczystą przysięgę – obiecali szanować książeczki, często przychodzić do biblioteki i czytać.
Na pamiątkę pasowania każdy pierwszak dostał dyplom, kolorową zakładkę do książki i słodki drobiazg – lizaka.