Z Nowego Jorku do Witaszyc

Z Nowego Jorku do WitaszycZbiór przypadkowo znalezionych kart pocztowych i fotografii z XIX i XX w. posłużył jako pretekst do poznania historii rodziny von Ohnesorge.

Kolejne spotkanie Klubu Dyskusyjnego w bibliotece w Witaszycach odbyło się 28 października. Dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie Sebastian Pluta przedstawił gościa Macieja Krajewskiego, który przyjechał z wykładem "Z Nowego Jorku do
Witaszyc".
Pan Maciej opowiedział zebranym jak rozpoczęła się jego przygoda z gromadzeniem informacji o rodzinie żyjącej na przełomie XIX i XX w. Wszystko zaczęło się od pięknej karty pocztowej znalezionej w jednym z antykwariatów w rodzinnej Warszawie. Ciekawość ludzka sprawiła, że badanie historii rodziny von Ohnesorge stało się pasją naszego gościa.Ważną informacją jest to, że niektórzy członkowie tej niemiecko-amerykańskiej rodziny przybyli do Witaszyc. Ich prochy znajdują się na cmentarzu w Witaszycach.