Z Biblią i Mitologią po raz dziewiąty

Kategoria: Filia w Cielczy

Z Biblią i Mitologią po raz dziewiątyZ czym kojarzy się kaszka manna, sól, jabłko, trąbka czy wieża? czy Apollo miał żonę? jaki smok strzegł złotego runa w gaju Aresa? - na te i wiele innych pytań odpowiadali gimnazjaliści, uczestnicy dziewiątej edycji konkursu wiedzowego "U źródeł kultury europejskiej".

Zwyciężyła dwuosobowa reprezentacja Niepublicznego Gimnajzum w Golinie - Zuzanna Tyburska i Miłosz Liberski, drugie miejsce ex aequo zajęli reprezentanci: gimnazjum w Wilkowyi:  Sandra Grajek i Marcin Raczkowiak i w Witaszycach: Agnieszka Matysiak i Aleksandra Spychał. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury pod przewodnictwem Laury Paluszkiewicz, w którego skład wchodzili: Agnieszka Borkiewicz - dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin, ks. dziekan Marian Brdyś  z parafii w Cielczy,  Włodzimierz Kalinowski i Roman Przybylski - dyrektor Zespołu Szkół w Cielczy.
Gratulujemy wspaniałej wiedzy wszystkim uczestnikom konkursu i do zobaczenia za rok, na jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu.
Konkurs od dziewięciu już lat organizuje filia w Cielczy i Zespół Szkół w Cielczy. W tym roku zadania, pytania i wystrój zaplanowały panie Natalia Bachorz, Jolanta Konieczna i Maria Rogala. Pomagały uczennice gimnazjum z Cielczy. Rodzice zaś zadbali o słodki poczęstunek, a nagrody ufundowała biblioteka.