Wizyta tureckich bibliotekarzy

Wizyta tureckich bibliotekarzyWczoraj jarocińską bibliotekę odwiedziła grupa 25 bibliotekarek i bibliotekarzy z Turcji. Przyjechali na kilka dni do Polski aby odwiedzić biblioteki publiczne w Polsce, spotkać się z bibliotekarzami i wymienić się dobrymi praktykami.

Na ich trasie obok Warszawy i Piaseczna znalazły się biblioteki w Jaraczewie i Jarocinie. Byli zainteresowani finasowaniem instytucji kultury, działalnością kulturalną, sposobami promocji imprez bibliotecznych i pozsykiwaniem środków finansowych z innych źródeł na działania biblioteczne. Z ogromnym uznaniem odnieśli się do działań jarocińskiej biblioteki w mieście i na wsiach, duże wrażenie zrobiła na nich współpraca z organizacjami pozarządowymi i budowanie partnerstw w celu organizacji różnych wydarzeń kulturalnych.
W naszym mieście delegacja spotkała się się także z burmistrzem Jarocina Adamem Pawlickim i wiceburmistrzem Robertem Kaźmierczakiem, którzy opowiadali o najważniejszych kulturalnych wydarzeniach w mieście, m.in. o Jarocin Festiwal, współpracy międzysektorowej w obszarze kultury oraz zachęcali do spaceru po mieście i zwiedzania zabytków.
Wizyta studyjna bibliotekarzy odbyła się we współpracy z Fundacją Rozowoju Społeczeństwa Informacyjnego w Warszawie.