Wielkopolska historia książki i druku

Wielkopolska historia książki i drukuDr Artur Jazdon opowiadał w Kamienicy Kultury o historii drukarstwa i wydawnictw w Wielkopolsce.

Początki drukarstwa w Wielkopolsce sięgają XVI wieku ale daleko nam było do takich ośrodków jak Kraków czy Warszawa. Siła drukarstwa w naszym regionie okazałą swą moc w wieku XIX - za sprawą takich postaci jak m.in. Tytusa Działyńskiego, Edwarda Raczyńskiego, później Jana Konstantego Żupańskiego czy Księgarni Św. Wojciecha.

Wykład był częścią projektu Dziedzictwo Wielkopolski, który ma na celu popularyzację historii i dziedzictwa kulturowego Wielkopolski. Projekt współfinansowany jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Fundacji Zakłady Kórnickie.