Wakacje pod znakiem turystyki

Wakacje pod znakiem turystykiWędruj z nami tradycyjnie i z grami – pod tym hasłem została zorganizowana 4-dniowa zabawa dla dzieci w Bibliotece "Pod Ratuszem".

Pierwszego dnia dzieci grały w grę multimedialną umieszczoną na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Turystyczno–Krajoznawczego, dzięki której poznały zasady turystyczne i regulamin turysty.  Następnego dnia poznawały Wielkopolskę poprzez grę interaktywną zamieszczoną na stronie www.regionwielkopolska.pl. Trzeciego dnia, korzystając z tabletów, uczestnicy poznali obsługę urządzeń i korzystania z aplikacji, w tym również turystycznych. Ostatniego dnia wybraliśmy się na wycieczkę po jarocińskim rynku i ratuszu korzystając z questu. Dodatkową atrakcją była wizyta w Muzeum Regionalnym w Jarocinie. Cztery turystyczne dni upłynęły w bardzo wesołej i miłej atmosferze. Dzieci nauczyły się przy tym wielu ważnych, turystycznych zasad, a w nagrodę za uczestnictwo w zajęciach wszyscy otrzymali dyplomy i i książki.