Tworzymy z LOESJE

Tworzymy z LOESJECo to jest LOESJE, jak tworzy się hasła i czemu służy ta inicjatywa dowiedzieli się młodzi mieszkańcy Jarocina podczas warsztatów z Emilią Skibą z polskiego oddziału LOESJE

Kreatywne pisanie z Loesje pobudza twórcze myślenie, inspiruje do zabawy schematami językowymi i wyrażania swoich myśli w postaci zwięzłych, niekonwencjonalnych haseł.
Warsztaty rozwijają twórcze wykorzystanie języka poprzez współdziałanie w grupie. Skłaniają do refleksji nad znaczeniem słów i ich możliwą wieloznacznością, uzależnioną od kontekstu wypowiedzi.
Najbardziej inspirujące teksty, będące finalnym efektem warsztatów, stają się plakatami podpisanymi imieniem Loesje, które później dostępne są w zasobach na www.loesje.pl oraz
www.loesje.org Te wypracowane podczas jarocińskich warsztatów znajdą się na szablonach, które będzie można odbijać na chodnikach, koszulkach czy torbach na zakupy!

Loesje [czyt. luszje], czyli po polsku Lusia
To imię młodej Holenderki, które od ponad 30 lat gości na czarno-białych plakatach z inspirującymi hasłami.
Loesje to również grupa ludzi działających na całym świecie na rzecz kreatywności, wolności słowa, aktywizmu społecznego. Prowadzą warsztaty kreatywnego pisania, podczas których powstają plakaty w różnych językach, a także twórcze akcje w przestrzeni miejskiej.
Więcej o Loesje, plakaty: www.loesje.pl • www.loesje.org

Wydarzenie zrealizowane w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz przez Gminę Jarocin.