Szukanie zaklętych kamieni

Szukanie zaklętych kamieniPiękna październikowa sobota służyła legendoczytaczom, którzy na rowerowych drezynach wyruszyli w poszukiwaniu zaklętych kamieni.

Drezyny kursowały ze startu przy skrzyżowaniu ulic Marcinkowskiego i Staszica bez przerwy. Uczestnicy sobotniej akcji byli dowożeni do drugiego przejazdu na linii kolejowej 369, skąd dalej do zaklętych kamieni prowadził ich quest i kartki z tekstem legendy o dziedzicu Jarocina ukryte wśród drzew. Na miejscu czekał dyrektor Sebastian Pluta z Muzeum Regionalnego w Jarocinie oraz dyrektorka Biblioteki Agnieszka Borkiewicz, którzy sprawdzali prawidłowe hasło questu, przykładali pieczątkę i opowiadali o historii ukrytych w lesie kamieni. Oczywiście powrót też zapewniała Jarocińska Kolej Drezynowa.

Na starcie można było poczęstować się plackiem drożdżowym, kawą i herbatą oraz zagrać w legendowe memory. Tu był też czas na pobranie aplikacji "Legendoczytacze na szlaku".
Organizatorzy serdecznie dziękują Stowarzyszeniu "Szerokim Torem", PKP PLK, firmie Birex i Nadleśnictwu Jarocin.

Akcja w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Jarocin.

Akcja w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Nardowego oraz Gminy Jarocin.