Sroczka i białe szaleństwo

Sroczka i białe szaleństwoChoć za oknem brak śniegu, to białego szaleństwa nie zabrakło w bibliotece w parku. Dzieci z grup zabawowych doznały wielu wrażeń wszystkimi zmysłami.

Aktywnie uczestniczyły w czytaniu wiersza "Sroczka kaszkę warzyła", następnie brały udział w zabawach: rysowanie palcami w mące, zostawianie śladów rąk i stóp, napełnianie plastikowych pojemników kaszką, przesypywanie, odmierzanie, stawianie babek z mąki. Na zakończenie na papierze własnoręcznie wykonały srokę.

Zajęcia zrealizowano w ramach projektu "Bibliotekarz w akcji” książka wszystkimi zmysłami warsztaty tworzenia scenariuszy, poczytanek sensorycznych dla dzieci w wieku 2-5 lat dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin