Spotkali się w Poznaniu…

Spotkali się w Poznaniu…Młodzieżowe Dyskusyjne Kluby Książki z Wielkopolski, między innymi klub filii nr 2, spotkały się w Poznaniu na warsztatach twórczego pisania, prowadzonych przez Joannę Jagiełło, autorkę omawianej w październiku książki "Czekolada z chilli".

Warsztatom towarzyszyło również spotkanie autorskie z panią Joanną. Podczas zajęć próbowano wykreować własnego
bohatera książki. Uczestnicy zastanawiali się nad tym, co powinno znaleźć się w jego opisie, potem na podstawie zdjęcia próbowali stworzyć historię o danej postaci, a wspólna praca połączona z burzą mózgów pozwoliła połączyć historie wymyślonych postaci, co zaowocowało ich niezwykłym spotkaniem… w Poznaniu. Uczestnicy warsztatów zmierzyli się również z wymyślaniem zabawnych rymowanek oraz dowiedzieli się, czym jest quest.
Warsztaty zostały zorganizowane przez koordynatorki projektu DKK z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki.