Śladami wąskotorówki

Śladami wąskotorówkiCzłonkowie Klubu Dyskusyjnego i Stowarzyszenia na Rzecz Witaszyc oraz ich sympatycy wybrali się w niedzielę, 5 czerwca na rajd śladami wąskotorówki.

Ze względu na odległość pojechali autokarem. Przy okazji zawitali do Lądu nad Wartą,  na Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej. Tu w grodzie i na podgrodziu oraz w klasztorze przygotowano wiele atrakcji: warsztaty, kramy, prezentacje, wykłady, przedstawienia, pokazy i koncerty. Można też było zobaczyć codzienną krzątaninę i rozmaite sceny z życia dawnych Słowian. Po powrocie do Witaszyc na rajdowiczów czekał pyszny posiłek i niespodzianka. Otrzymali na pamiątkę album z płytą "Nostalgia za ciuchcią", który można również kupić w witaszyckiej bibliotece w cenie 20,00 zł.