Skoti, Pandzia i Robi … czyli robociki w bibliotece

Skoti, Pandzia i Robi … czyli robociki w biblioteceW tygodniu z Internetem dwie klasy drugie ze szkoły podstawowej w Cielczy odwiedziły bibliotekę, aby nauczyć się podstaw programowania. Uczniowie poznali darmowe aplikacje na tablety, które podczas prostej gry logicznej pozwalają zaplanować sposób przemieszczania się po planszy małego ludzika.

Natomiast gra "Scottie go!"  pozwoliła na skanowanie poprawności drogi. Jednak najwięcej radości sprawiła dzieciom zabawa i programowanie małych robocików Photonów,  które mogły zmieniać kolory , naśladować dźwięki różnych zwierząt, reagować na dotyk,  przeszkodę lub światło. Chociaż każde zajęcia trwały dwie godziny, uczniowie nie bardzo mieli ochotę na zakończenie wspaniałej zabawy.