Reporterzy z Goliny

Reporterzy z GolinyW poniedziałek filii w Golinie odbyły się warsztaty reporterskie, zrealizowane w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku". Uczestnicy warsztatów poznali historie fotografii. Obejrzeli: aparat skrzynkowy, kamerę Obskura, aparat do fotografii otworkowej, polaroid, lustrzankę.

Dowiedzieli się kiedy powstało pierwsze zdjęcie,co to są "dagerotypy"oraz ile godzin trwało dawniej zrobienie jednego zdjęcia. Dzieci wykorzystując wiedzę poznaną na warsztatach robiły fotograficzny reportaż do legendy o Golinie. Na koniec spotkania prowadząca warsztaty Urszula Ziober zrobiła uczestnikom pamiątkowe zdjęcie aparatem  polaroid.

Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz przez Gminę Jarocin