Rajd rowerowy szlakiem legendy

Rajd rowerowy szlakiem legendyOd Pałacu do Pałacu na rowerach

Choć pogoda na początku nie zachęcała do jazdy rowerem, na starcie rajdu stawiło się około 45 osób. Grupa wyruszyła spod Pałacu Radolińskich do ruin Pałacu w Radlinie, szlakiem legendy "O podziemnym tunelu i umowie z diabłem" w pełnym słońcu, które towarzyszyło nam do samego końca.
Gdy dotarliśmy do ruin Pałacu w Radlinie, dyrektor Muzeum Regionalnego Sebastian Pluta, opowiedział nam o dziejach zamku i o tym jak wyglądał on za czasów swojej świetności. Pokazał też dokumentację.
Potem przeszliśmy do pobliskiego Kościoła, po którym oprowadzał nas ksiądz proboszcz Piotr Dobak. Zajrzeliśmy do zakrystii i kaplicy, które skrywają wiele ciekawych historii i drogocennych przedmiotów liturgicznych oraz elementów artystycznych.
Na koniec wszyscy udali się do wigwamu Towarzystwa "Tęcza" gdzie czekał ciepły poczęstunek oraz gry i zabawy inspirowane legendą.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Jarocin.