Pogromcy duchów zamku w Malborku

Pogromcy duchów zamku w MalborkuWiedźma, pająk,śmierć, anioł, hrabia Dracula, kat i pirat oto skład gości na niecodziennej lekcji bibliotecznej w filii w Wilkowyi.

Zajęcia odbyły się w ramach cyklu "Duchy polskich zamków". Dzieci w tym roku zostały zaproszone na zamek krzyżacki w Malborku. Obejrzały prezentację multimedialną o historii tej największej budowli krzyżackiej w Polsce, poznały też legendy związane z Malborkiem i duchach zamieszkujących zamek. Potem przyszedł czas na zabawę. Uczestnicy lekcji zostali podzieleni na dwie grupy i odwiedzali stanowiska "duchowych" gości, gdzie musieli wykonywać różne zadania. Był też czas na poczęstunek w barze "Pod zdechłym pająkiem". Można było skosztować m.in.: palców wielkoludów, pieczonych móżdżków, patyczków Shreka, oślizgłych pająków, a także wypić niebieski napój ze świeżych Smerfów, z trolii oraz specjalny napój dla pogromców duchów - "Czerwony pocałunek zombie".

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu "Otwarci bibliotekarze" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Naradowego.