Podróż przez bajkowe komnaty

Podróż przez bajkowe komnatyCzwarta Noc z Andersenem pod znakiem baśni, wróżek i opowieści o życiu pana Andersena

Gościem specjalnym tegorocznej Nocy była Wioletta Piasecka, autorka książek dla dzieci i biografii Hansa Christiana Andersena. Wilkowyjskim nocowaczom opowiadała same ciekawostki z życia bajkopisarza. Dzieci dowiedziały się, że pochodził z bardzo ubogiej rodziny i bardzo chciał zostać sławnym aktorem. Gdy miał około 13 lat wyjechał sam do Kopenhagi i tam udało mu się po kilku latach otrzymać królewskie stypendium. Dzięki niemu ukończył szkołę, ale zamiast zostać aktorem został pisarzem. Początkowo pisał sztuki teatralne i wiersze, a przypadek, a właściwie zawód miłosny sprawił, że zaczął pisać baśnie.

Po spotkaniu z pisarką dzieci udały się w magiczną podróż do sześciu baśniowych komnat. Zadania były bardzo trudne. Trzeba było wyłowić jabłko z wróżbą, zagrać "Sto lat" na bum bum rurkach, napisać bajkę w ciągu 5 minut, dopasować pytania do odpowiedzi i przejść test z wiedzy o Andersenie oraz pokonać książkowy tor przeszkód. Na zakończenie należało stworzyć ekologiczny strój czarodziejki lub czarodzieja.

Po tak wymagających zadaniach przyszedł czas na poczęstunek pysznych drożdzówek od jarocińskiego GSu. Potem wszyscy wyszli zasadzić drzewko do ogrodu przed budynkiem szkoły, a po powrocie zaczęto przygotowania do snu. Rano wszyscy uczestnicy nocy otrzymali pamiątkowe medale.

Noc przygotowały bibliotekarki z Wilkowyi Joanna Jarecka i Danuta Michalak przy współpracy uczennic gimnazjum, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół z Wilkowyi.

Baśniowy zwiastun filmowy