Pedagogika zabawy i wolne licencje

Pedagogika zabawy i wolne licencjePierwsze warsztaty w ramach projektu "Otwarci bibliotekarze" już za nami.

W marcu odbyły się zajęcia z pedagogiki zabawy, które prowadziła Agnieszka Kaczmarczyk, prezeska poznańskiego oddziału KLANZY. Na warsztatach bibliotekarze zaponzali się z wieloma przykładami prostych zabaw i tańców, łączących elementy integracji i edukacji.
Mniej zabawowy charakter miały warsztaty z prawa autorskiego i wolnych licencji, które prowadziła Katarzyna Sawko z "Otwartych zabytków". Podczas tych zajęć bibliotekarze zapoznali się z podstawami prawa autorksiego w sieci i nauczyli sie jak udostępniać różne utwory na lwolnych licencjach. Zostali także zapoznani z otwartymi zasobami w Internecie, stronami, z których legelanie można kopiować obrazy czy muzykę.

Otwarci bibliotekarze