Ożywiane książek

Ożywiane książekUczniowie kl. I d, ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie uczestniczyli w zajęciach "Biblioteka pachnąca wrażeniami". Podczas zajęć zaproszono dzieci do wspólnej rymowanki integracyjnej, aktywnego czytania książki, ożywiając tekst gestem, ruchem, słowem i dźwiękiem.

Uczestnicy doskonale poradzili sobie w opowiadaniu paluszkowym, gdzie po rozgrzaniu rąk i paluszków wykonali choinki z domowych przypraw oraz mąki. Na zakończenie dzieci zrobiły papierowego renifera.
 Podczas zajęć wykorzystano klanzowe inspiracje nabyte na warsztatach "Bibliotekarze w akcji".

Zajęcia zrealizowano w ramach projektu "Bibliotekarz w akcji" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin