Otwarcie Izby Tradycji Ziemi Witaszyckiej

Otwarcie Izby Tradycji Ziemi WitaszyckiejZdjęcia, przedmioty codziennego użytku, pamiątki po kolejce wąskotorowej, cegielni czy cukrowni udało się zgromadzić w Izbie Tradycji Ziemi Witaszyckiej.

Zaproszeni na otwarcie goście, poza zwidzeniem ekspozycji, mieli także okazję wysłuchać krótkiego wykładu Ilony Kaczmarek z jarocińskiego muzeum pt. „Witaszyce znane i mniej znane”. Izba powstała z inicjatywy Stowarzyszenia na Recz Witaszyc, które na ten cel pozyskało 10 600 zł w ramach inicjatywy lokalnej. Całość zadania wyniosła 17 690 zł. Na potrzeby Izby zaadoptowano jedno z pomieszczeń magazynowych witaszyckiej biblioteki. Jedna z ekspozycyjnych gablot pozostała pusta – jest to miejsce na nowe pamiątki, które mamy nadzieję zostaną przekazane przez mieszkańców Witaszyc.  Izbę można zwiedzać w godzinach otwarcia biblioteki.