O Żydach i Żydówkach

Kategoria: JOK

O Żydach i ŻydówkachW poniedziałkowy poranek klasa 4B wzięła udział w warsztatach o kulturze i świętach żydowskich. Było bardzo intensywnie!

Na początku rozwiązywano quiz, który uświadomił uczestnikom poziom wiedzy o kulturze żydowskiej i jak naznaczona jest ona stereotypami. Później nastąpiła część warsztatowa, podczas której wspólnie przygotowywano maski purimowe, talerze sederowe, chanukije i postanowienia na kolejny dobry rok. Na koniec każdy zakręcił drejdlem!

Zajęcia odbyły się w ramch konkursu dla bibliotek „O Żydach i Żydówkach” współorganizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Fundację Humanity in Action Polska.
Nagrody książkowe w konkursie zostały przekazane przez Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Dobra Literatura, Wydawnictwo Karakter, Wydawnictwo Zakamarki oraz Narodowe Centrum Kultury.