O niesamowitych polskich podróżnikach

Kategoria: JOK

O niesamowitych polskich podróżnikachTo było niesamowite spotkanie. W wtorkowe popołudnie "duch włóczykija" zagościł na dobre w JOKu. Stało się to za sprawą Łukasza Wierzbickiego, który zabrał nas w niezwykłą wędrówkę po kontynentach.

Nasz gość  opowiedział o tym jak to z tym podróżowaniem u niego było oraz  jaki wpływ na jego życie miała historia, którą opowiedział mu w dzieciństwie dziadek. Nasz gość podkreślał często jak ważne jest to, aby walczyć o swoje marzenia i spełniać je. Impulsem do podjęcia  nowych podróży  wśród zebranych w tym dniu w JOKu mogły być losy kilku obieżyświatów przedstawionych przez Wierzbickiego. Historia Kazimierza Nowaka, poznańskiego podróżnika, który przebył kontynent afrykański na rowerze, konno i pieszo. Losy niedźwiedzia Wojtka, który wędrował podczas II wojny światowej z wojskiem  gen. Andersa. Niesamowita historia małżeństwa Bujakowskich, które wybrało się motorem w podróż poślubną do Chin. Na koniec zawędrowaliśmy aż  do dalekiego kraju Mongołów, a to za sprawą Jana z Grabowej Doliny i Benedykta Polaka .W trakcie spotkania padło wiele pytań. Trudno w tym dniu zebranym miłośnikom podróży było się rozstać, a w holu JOKu  długo jeszcze dyskutowano po spotkaniu o podróżowaniu.

Kolejne spotkanie już niebawem! Zapraszamy 21 kwietnia ponownie do JOK Jarocin,  godz. 18.30

Cykl spotkań „Ciekawe miejsca, ciekawi ludzie” organizowany wspólnie przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin oraz działający przy niej Punkt Informacji Turystycznej, Galerię Skarbczyk.  

Powrót na górę