O kobietach z Anną Dziewit-Meller

O kobietach z Anną Dziewit-Meller"Damy dziewuchy dziewczyny- historia w spódnicy" to książka nietypowa, mówi o kobietach, które w swoim życiu zrobiły bardzo wiele, pomimo dyskryminacji spełniały swoje marzenia i miały duży wpływ na otaczającą Je rzeczywistość.

Anna Dziewit-Meller, dziennikarka radiowa i telewizyjna, reporterka i pisarka gościła 06.03.2018 r. w Bibliotece w parku. Autorka książek dla dorosłych, jak sama mówi, odważyła się napisać książkę dla młodzieży. 
Było to pierwsze spotkanie w ramach Roku Praw Kobiet, jaki ogłoszono w roku 2018.  Gośćmi zaproszonymi była młodzież z VII klas Szkoły Podstawowej Nr 4 z Jarocina. 
Młodzież, często z wielkim zdziwieniem, przyjmowała fakty z życia bohaterek książki związane np. z realizowaniem swoich pasji czy nauką, które w ich czasach były dostępne tylko mężczyznom. Fakt przebierania się za chłopców aby móć chodzić do szkoły budził niedowierzanie słuchaczy, podobnie jak aranżowane małżeństwa czy narzucanie ról panienek, których zadaniem jest tylko łądnie wyglądać i nie przeszkadzać.

Powrót na górę