Narodowe Czytanie "Lalki" Bolesława Prusa

Narodowe Czytanie "Lalki" Bolesława PrusaW leśnej scenerii Żerkowsko-Czeszewskiego Parku Krajobrazowego czytaliśmy i słuchaliśmy framentu Lalki.

Odcinek 11 adaptacji "Lalki" Bolesława Prusa, autorstwa Bronisława Maja odczytali na rolę Hanna Janiec z jarocińskiej Biblioteki wraz z Bartoszem Walczakiem, jarocińskim starostą. Słuchaczami byli uczestnicy rajdu, który odbył się w ramach projektu "Regał na nudę".

Zielony Odjazdowy Bibliotekarz i Turystyczny Regał na Nudę

Zielony Odjazdowy Bibliotekarz i Turystyczny Regał na NudęPiąty już regał zgromadził ponad 160 osób!

Tym razem zaprosiliśmy czytelników i sympatyków biblioteki na rajd. Wspólnie z Nadleśnictwem Jarocin, Ośrodkiem Edukacji Leśnej w Czeszewie, "Gazetą Jarocińską", Stowarzyszeniem Jarocin XXI, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Dr Szprychą. Pogoda dopisała, trasa była wymagająca ale malownicza, a meta i czekające na niej atrakcje zaspokoiły nawet najbardziej wymagających rowerzystów. Ciepły posiłek, coś słodkiego, kawa i herbata, przeprawa promem przez Wartę do Czeszewa, zwiedzanie Ośrodka Edukacji Leśnej oraz pokaz sprzętu i pracy pilarza no i ognisko. 
Podczas naszej imprezy zostały też wręczone nagrody dla uczestników konkursów z okazji 10-lecia "Wieści z Lasu".
Dziękujemy wszystkim za pomoc i zaangażowanie: Maciejowi Zaborowskiemu za pomoc medyczną i panom leśnikom za ciekawe leśne opowieści oraz wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę. 

Pikinik historyczny odbył się w ramach projektu "Regał na nudę" realizowanego przez Stowarzyszenie Jarocin XXI, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Powrót na górę