Legendoczytacze w Wilkowyi

Legendoczytacze w WilkowyiW ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości" we wtorek w bibliotece w Wilkowyi odbyły się warsztaty historyczne.

Na początku pani Ilona Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie wprowadziła dzieci w historię odzyskania przez Polskę niepodległości i Powstania Wielkopolskiego. Przedstawiła ważniejsze postaci Powstańców Wielkopolskich naszego regionu. Później pani Marta Pakulska z Biblioteki Publicznej w Jarocinie zapoznała uczestników warsztatów z zasadami questu, mówiła im jak wygląda, jakie są jego rodzaje i co powinien zawierać. Następnie opracowaliśmy trasę questu i według wskazówek udaliśmy się na cmentarz w Wilkowyi pod płytę poległych Powstańców Wielkopolskich. Po krótkiej wycieczce, z nowymi siłami, dzieci stworzyły w bibliotece szkielet questu o tematyce niepodległościowej dotyczący Wilkowyi i przedstawiły go.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Nardowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.