Legendoczytacze na tropie lokalnych historii

Legendoczytacze na tropie lokalnych historiiW środowe popołudnie, w bibliotece w Witaszycach odbyły się warsztaty historyczne w ramach projektu "Legendoczytacze na szlaku niepodległości". Warsztaty prowadziła Ilona Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie.

Na początku pani Ilona wprowadziła dzieci w historię odzyskania przez Polskę niepodległości i Powstania Wielkopolskiego. Przedstawiła ważniejsze postaci Powstańców Wielkopolskich naszego regionu. Bardzo ciekawą częścią warsztatów było wypełnianie Karty Ewidencyjnej dotyczącej Pomnika Poległych znajdującego się na Skwerze im. K.T. Barwickiego w Witaszycach. Na zakończenie czekał na uczestników słodki poczęstunek.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.