Legendoczytacze na szlaku w komórce!

Legendoczytacze na szlaku w komórce!Skąd wzięła się nazwa naszego miasta, gdzie świecą świetliki, czy w Cielczy nadal mieszkają cioty i od jakiego lubego swą nazwę wzięła rzeczka Lubieszka? Odpowiedzi na te pytania oraz na inne sekrety i tajemnice skrywane w legendach znajdziecie w aplikacji mobilnej „Legendoczytacze na szlaku”!

Aplikacja mobilna w formie mapy, którą współtworzyły dzieci - mieszkańcy miasta i gminy Jarocin. To efekt pracy podczas cyklu warsztatów z Moniką Kulą, Błażejem Ciesielskim i Michałem Czerniawskim - https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.itgenerator.jarocinapp
Pierwsza taka rzecz dla dzieci (ale i rodziców), która pokazuje miejsca opisane w książce "Legendy Ziemi Jarocińskiej". Prezentuje 14 legend, które dzieci opracowały plastycznie i graficznie. Zachęcamy do pobierania - aplikacja jest darmowa. Oprócz mapy legend i tras dotarcia do miejsc z nimi związanych, zwiera grę memory (rysunki dzieci) i kalendarz imprez kulturalnych.
Aplikacja to doskonała zabawa dla całej rodziny - można zaplanować wycieczkę do legendarnych miejsc, zbierać punkty w grze memory i wiedzieć na jakie wydarzenie kulturalne się wybrać, nie tylko do biblioteki.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Jarocin.