Legendoczytacze na szlaku niepodległości w Cielczy

Legendoczytacze na szlaku niepodległości w CielczyWarsztaty "Legendoczytacze" na szlaku niepodległości odbyły się w środowe popołudnie w filii bibliotecznej w Cielczy. Grupa 21 uczniów z klasy V, VI i VIII zebrała się w bibliotece, aby posłuchać pani Ilony Kaczmarek z Muzeum Regionalnego w Jarocinie, która opowiedziała o najważniejszych faktach z Powstania Wielkopolskiego, oraz pokazała historyczne zdjęcia naszej miejscowości.

W drugiej części, pani Marta Pakulska z JOK-u  tłumaczyła  czym jest quest , jakie są rodzaje questów i wskazała na jego  najważniejsze elementy. Na zakończenie uczestnicy  podzieleni  na trzy  grupy rysowali mapy, oprowadzające po najciekawszych  miejscach w Cielczy. Chociaż przedstawiały one te same miejsca, to każda bardzo się różniła – zarówno  trasą przejścia jak i grafiką.