Kula i Toperz szukają znaczenia

Kula i Toperz szukają znaczeniaPrzedstawienie "Choć na słówko" według tekstu jednej z najważniejszych młodych dramatopisarek Malwiny Przyślugi. Inscenizacja została przygotowana przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Bohaterami spektaklu są słowa, które zostały błędnie wypowiedziane i nie wiedzą kim tak naprawdę są. Wspólnie zastanawiają się jak osiągnąć swoją właściwą osobowość. Kula pragnie za wszelką cenę stać się kurą, a Toperz może powinien zostać nietoperzem? Pomagają im bardzo dziwne i ciekawe psotacie oraz dzieci oglądające im zmagania.
W jarocińskim kinie "Echo" odbyły się dwa przedstawienia, w których udział wzięło ponad 250 dzieci. Wszystkie wzięły udział w głosowaniu. Wrzucały bilety do skrzynek z buźką uśmiechniętą (podobało się) lub smutną (niepodobało się). W pudełku z uśmiechem było więcej głosów!
Między spektaklami odbyło się także spotkanie Jerzego Moszkowicza z nauczycielami i bibliotekarzami. Dyrektor Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu opowiadał o tym jak wspierać edukację małych dzieci przez teatr, na co zwracać uwagę wybierajć ofertę tetrów dla dzieci.

Wielki Teatr w Małym Mieście Junior