Iwaszkiewiczowski Rajd Rowerowy

Iwaszkiewiczowski Rajd RowerowyOstatni, literacki na nudę prowadził śladami Jarosława Iwaszkiewicza i książki Młyn nad Lutynią

Literacki rajd rowerowy rozpoczął się w Jarocinie. Sprzed Pałacu Radolińskich wyjechało pod czujnym okiem policji 66 rowerzystów. Pierwszy przystanek był przy zabytkowym wiatraku w Łuszczanowie, gdzie opowiedziano rajdowiczom o Domu Chleba. Potem wszyscy dotarli do Wilkowyi. Tam czekał na nich Quest Iwaszkiewiczowski. Pomiędzy drzewami ukryte były fragmenty książki, które doprowadziły do tytułowego młyna i pamiątkowego stempla. Na koniec wszyscy dotarli na poczęstunek do Biblioteki w Wilkowyi, a po nim na spotkanie z Anną Król, autorką książki "Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie"

Organizatorzy dziękują uczennicom gimnazjum w Wilkowyi, wolontariuszom, policji, ekipie medycznej i jak zawsze czuwającemu nad rowerzystami Pawłowi Kuli, naszej pomocy technicznej oraz Grupie RoveLove.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu "Regał na nudę" realizowanego przez Stowarzyszenie Jarocin XXI, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.