Góry to ich pasja

Góry to ich pasjaPrzedostatni podróżniczy weekend poświęcony był polskim górom Tatrom i Beskidom.

W piątek odbyła się projekcja filmu, w którym Tatry odwiedziło Bollywood. A w niedzielne popołudnie w podcieniach ratusza wyruszyliśmy, za sprawą naszych gości, na wspólną wędrówkę po Tatrach i Beskidach. 
Józef Luma opowiadał o swojej przygodzie z górami oraz o tym jak przerodziła się ona w życiową pasję! Na prezentowanych zdjęciach oraz krótkich filmikach z odbytych wypraw po Tatrach i nie tylko, przybliżył nam techniki jakimi się wspina.
Główny Szlak Beskidzki był tematem drugiego spotkania. O przejściu tym ponad 500 km szlaku opowiadał Łukasz Supergan. Jest on niewątpliwie specjalistą od szlaków długodystansowych, który "ma w nogach" ponad 20 000 km trudno dostępnych szlaków górskich, w tym dwukrotne samotne przejście Łuku Karpat! Nasz gość podał praktyczne wskazówki, które będą pomocne przy planowaniu przejścia GSB. Od tych skupiających się na doborze sprzętu min. butów, plecaka, śpiwora po planowanie trasy, noclegi i wyżywienie. Całość zakończyliśmy koncertem piosenek turystycznych w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej YAMAHA w Jarocinie. 

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.

 

Powrót na górę