Emilia Kiereś z odwiedzinami w powiecie

Emilia Kiereś z odwiedzinami w powieciePisarka Emilia Kiereś spotkała się z młodymi czytelnikami bibliotek publicznych w powiecie w Kotlinie, Jaraczewie i Żerkowie.

Pani Emilia jest autorką wielu nagradzanych powieści dla młodzieży. Zadebiutowała w 2010 książką dla dzieci "Srebrny dzwoneczek", która została wpisana na listę Białych Kruków Internationale Jugendbibliothek w Monachium. Druga powieść dla młodych czytelników pt. "Brat" przyniosła autorce wyróżnienie jury 19. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, wyróżnienie w konkursie Książka Przyjazna Dziecku oraz nominację do nagrody Dobre Strony. Kolejne powieści autorki, cieszące się uznaniem czytelników, zostały docenione także przez jurorów ogólnopolskich konkursów literackich, np. wydana w 2016 r. powieść pt. "Haczyk" otrzymała nominację jury i internautów w plebiscycie wortalu literackiego granice.pl "Najlepsza książka na lato" w kategorii "Książka dla młodzieży”.

Pani Emilia zanim zaczęła pisać książki, zajmowała się tłumaczeniem literatury dziecięcej i młodzieżowej z języka angielskiego oraz redakcją tekstów literackich. Prywatnie jest córką pisarki Małgorzaty Musierowicz i siostrzenicą poety i tłumacza Stanisława Barańczaka.

Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, która pełni zadania biblioteki powiatowej