Eko sobota w bibliotece

Eko sobota w biblioteceZero waste, w dosłownym tłumaczeniu „brak śmieci” lub „brak marnowania”, to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska. My również dołączamy do tej eko rewolucji i stąd pomysł na firankowe woreczki.

W ostatnie sobotnie przedpołudnie października w bibliotece w parku szyliśmy woreczki ze starej firany, które świetnie się sprawdzą w wielu sytuacjach. Idealne do ochrony delikatnych rzeczy podczas prania, mogą zastąpić foliowe reklamówki do pakowania owoców czy warzyw oraz do trzymania w nich różnych przedmiotów i skarbów.

W Oddziale dzieci najmłodsi czytelnicy mogli zrobić jesienne słoneczko i zakładkę z liści.