Echa wizyty studyjnej bibliotekarzy

Echa wizyty studyjnej bibliotekarzyJak pracują bibliotekarze w Płocku, Olsztynie i Malborku mieliśmy okazję podglądać podczas trzydniowej wizyty.

Wszystkie odwiedzane przez nas placówki zrobiły na nas duże wrażenie. W Płocku stawia się na partnerstwa i współpracę z różnymi instytucjami i stowarzyszeniami, a słynna dziecięca biblioteka "Chotomek" pochwaliła się bogatą ofertą zajęć dla dzieci. W Olsztynie mogliśmy zapoznać się z nowymi technologiami w bibliotece. Pozyskane komputery, systemy oprogramowania i narzędzia bibliotekarki pozyskują z projektów międzynarodowych. Zaś w Malborku tradycja miesza się z nowoczesnością. Ogrom czytelników przewija się po tradycyjną książkę, zaś dzieci i młodzież będą już wkrótce mogli korzystać z nowopowstałej mediateki.
Doświadczenia zebrane podczas wizyty będziemy próbowali wykorzystywać w miarę możliwości w naszych bibliotekach.

Otwarci bibliotekarze