Dzień Kundelka w bibliotece

Dzień Kundelka w bibliotece25 października obchodzimy Dzień Kundelka. Z tej okazji pomimo deszczowej pogody uczniowie klasy Ia odwiedzili naszą bibliotekę. Na początku odgadywali zagadki. Następnie opowiadali jaki jest kundelek.

Przypomnieli jak przyjaciel piesków powinien się nim opiekować. Po podziale na grupy dzieci opowiadały o psach: stróżach gospodarstwa, przewodnikach ludzi niepełnosprawnych, ratownikach w górach i psach policyjnych, tropicielach. Dowiedziały się, że nie wszystkie kundelki są przyjazne. Nauczyły się co robić, gdy pies zaatakuje i co znaczy w obronie pozycja "słup" i "żółw". Wysłuchały opowiadania o dzielnym piesku Tobi. Za pomocą kropek rysowali i kolorowali kontur wesołego kundelka. Pomagali  w labiryncie znaleźć drogę do budy. Na koniec wykonały papierowego pieska.