Drzewo genealogiczne czy wywód rodu?

Drzewo genealogiczne czy wywód rodu?Październikowe spotkanie mieszkańców Ciświcy, Ługów i okolic dotyczyło genealogii

Naszym gościem był Wojciech Jędraszewski – prezes Wielkopolskiego Towarzystwa Genealogicznego ”Gniazdo”. Na spotkaniu można było dowiedzieć się, jak rozpocząć poszukiwania informacji o naszych przodkach, gdzie się udać, z jakich programów, internetowych baz danych i stron do tworzenia drzew genealogicznych możemy skorzystać, o ich plusach i minusach. Dowiedzieliśmy się też, dlaczego czytanie ksiąg metrykalnych jest nie lada wyczynem. Po spotkaniu gość znalazł chwilę, by odpowiedzieć na szczegółowe pytania uczestników.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Otwarci bibliotekarze” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa
Narodowego.