Czarodziejski świat za szafą

Czarodziejski  świat  za  szafąKonkurs w baśniowej krainie Narnii

Przez kilka ostatnich dni klasa czwarta gościła w bibliotece na czytaniu fragmentów "Opowieści z Narnii". Każde czytanie kończyły dwie krótkie zagadki – do odszukania w książce  i wpisania do zeszytu. Jednak największą atrakcją był konkurs
z ciekawymi zadaniami podsumowujący wiedzę na temat przeczytanej lektury.
Magiczna latarnia wymagała przedstawienia kolejności najważniejszych wydarzeń w książce. Zaszyfrowane dziwne znaki rozsiane po bibliotece pozwoliły poznać tajemniczą postać autora. Z kawałków o różnych kształtach należało ułożyć
całą mapę baśniowej krainy, a do tego odpowiedzieć na sześć szczegółowych pytań z treści książki. Jednak najtrudniejszą konkurencją okazało się ułożenie kolorowych kartek sudoku z najważniejszymi bohaterami. Biała czarownica skutecznie blokowała ułożenie tak, że po dłuższej rozgrywce trzeba było przyznać remis wszystkim drużynom.
Dzieci wykazały się dużą wiedzą i walczyły o najlepszy wynik, jak się okazało na koniec konkursu każdą drużynę dzielił tylko 1 punkt.  Wszyscy uczestnicy dostali kolorowe zakładki, a zwycięska grupa otrzymała jo-jo.