Bogna i wianki w Golinie

Bogna i wianki w GolinieWianki z legendy o Bognie były przedmiotem dwudniowych warsztatów w Bibliotece w Golinie.

Pierwszego dnia, ze względu na deszczową pogodę warsztaty odbyły się w przedszkolu. Dzieci po wysłuchaniu legendy o rzece Lubieszce robiły wianki, takie jak w legendzie robiła Bogna, które potem rzucała w rzeczkę w podzięce za wieści o lubym. Pogoda jednak pokrzyżowała plany rzucania zrobionych wianków do Lubieszki, jednak dzieci obiecały, że wybiorą się nad nią z rodzicami i rzucą wianki w nurt rzeki.
Na drugi dzień pogoda była bardziej sprzyjająca i po wizycie w bibliotece i zrobieniu wianków, dzieci z ochotą darowały je tytułowej rzeczce.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Jarocin.