Baśniowy regał na nudę!

Baśniowy regał na nudę!Jarocińska wieża ciśnień w piątek została zaczarowana w piątek przez dzieci. Były baśnie, księżniczki, rycerze i smoki. Dobra zabawa w świecie literackiej fantazji i czas, spędzowny rodzinnie wokół książek i z biblioteką!

Zaczęliśmy spotkaniem z Przemysławem Wechterowiczem, który wprowadził małych uczestników i ich opiekunów w świat książek i literackickich przygór. Potem przyszła kolej na bajarkę z Baśni Właśnie, która wspólnie z dziećmi snuła opowieść o rycerzu i księżniczce zamknietej w jarocińskiej wieży. Na koniec odbył się smoczy pokaz ognia. W między czasie można było wejść do środka wieży i policzyć schody, a najodważniejsi mogli zobaczyć panoramę miasta.

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Jarocin. Pomagali nam harcerze z jarocińskiego hufca ZHP oraz towarzystwo JTBS.