Babskie cumpry na ludowo i gwarowo

Babskie cumpry na ludowo i gwarowoZ przytupem rozpoczęliśmy realizację projektu "Regał na nudę"

Przyśpiewki, piosenki ludowe i biesiadne, tańce i stare zabawy jak np. "Mam chusteczkę haftowaną" stało się udziałem pań, uczestniczek czwartej edycji Babskich cumprów w Cielczy. Tym razem do tańca przygrywała nam kapela z zespołu folklorystycznego "Snutki", a później didżej-wodzirej. Poza tańcem i śpiewem były też konkurencje inspirowane naszą wielkopolską tradycją i kulturą ludową.
Organizatorami imprezy były panie z Biblioteki w Cielczy, Koła Gospodyń w Cielczy oraz Sołtys i Rada Sołecka w Cielczy. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli i pomogli w realizacji.

Babskie cumpry odbyły się w ramach projektu "Regał na nudę" realizowanego przez Stowarzyszenie Jarocin XXI, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego