Autobus czerwony, czyli wyprawa w krainę bajek

Autobus czerwony,  czyli wyprawa w krainę bajekFilia biblioteczna w Cielczy zaprosiła klasę pierwszą na czytelniczą przygodę do jesiennego lasu. Na początku spotkania dzieci wysłuchały bajki „Jaś i Małgosia”, a potem czekało na nich kilka zadań do wykonania. Na podstawie kilku niekompletnych ilustracji pierwszoklasiści musieli odgadnąć jakiego fragmentu obrazka brakuje, jakie wydarzenie przedstawia i prawidłowo ułożyć kolejność zdarzeń.

Uczniowie sprawdzili też swoje wiadomości na temat lasu i zwierząt, które w nim mieszkają, oraz zasad zachowania w lesie. Spotkanie zakończyliśmy zabawami inspirowanymi KLANZĄ: "W autobusie" i "Zakupy z niespodzianką".

Zajęcia zrealizowano w ramach projektu "Bibliotekarz w akcji" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Gminę Jarocin.